Rozšiřujeme kapacitu asistenčního centra

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2022 | Brno/ Jihomoravský kraj
Rozšiřujeme kapacitu asistenčního centra

Neděle, 13. března 2022 – V posledních dnech jsme rozšířili ubytovací kapacitu Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v areálu brněnského výstaviště. 

Vzhledem k tomu, že Jihomoravský kraj naplnil kapacitu ubytování uprchlíků z Ukrajiny v hotelech a penzionech, změnila se strategie ubytování lidí prchajících před válkou. 

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje momentálně pomáhá se změnou systému ubytování uprchlíků. Rozšiřujeme ubytovací kapacitu v KACPU. V prvním patře pavilonu B na brněnském výstavišti jsme v posledních dnech ve spolupráci se zaměstnanci BVV připravili více jak 450 míst pro nouzové ubytování. Dalších 170 míst je v přízemí haly. Většina z těchto míst je již obsazena.  

Současně pokračuje práce hasičů v logistickém zabezpečení KACPU, pomáhají s transportem uprchlíků a materiálu a také nově připravujeme dvě tělocvičny v Hodoníně a Mikulově pro nouzové ubytování dalších migrantů, kteří prchají před válkou. V nejbližších dnech jsme připraveni zajistit transport migrantů do těchto prostor. Zmíněné činnosti vykonáváme v úzké spolupráci s krajským úřadem a dotčenými obcemi. 

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje