Rušné páteční dopoledne hasičů ze stanice Přehrada

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.05.2017
Rušné páteční dopoledne hasičů ze stanice Přehrada

Hasiči z brněnské stanice Přehrada se dnes, v pátek,26. května 2017 , nezastavili. Jednotka se specializuje na záchranu a odchyt zvířat.
32307.jpg

Po deváté hodině zasahovala v Žabovřeskách, kde hasiči zachraňovali zraněného rorýse, který se zasekl pod střechou bytového domu. Ptáka následně předali zaměstnanci Záchranné stanice dravých ptáků Rajhrad.
32308.jpg
O chvíli později jeli hasiči z Přehrady k záchraně psa. Tomu se podařilo dostat na střechu domu na Rostislavově náměstí. Hasiči jej s použitím automobilového žebříku bezpečně sundali na zem.
32305.jpg

Před polednem vyslalo operační středisko jednotku PS Přehrada k požáru osobního auta po technické závadě na Staré dálnici. Hasiči požár zlikvidovali během čtvrt hodiny. Plameny auto zničily a způsobily škodu odhadnutou na 40 tisíc korun.
32300.jpg

Jaroslav Mikoška