Senior na elektrokoloběžce nepřežil srážku s autem
Tragická dopravní nehoda se odehrála 17. září 2025 v Letovicích. Devadesátiletý muž jedoucí na elektrokoloběžce zavadil o zaparkovanou dodávku a skončil v protisměru, kde se střetl s osobním vozem. I přes okamžitou pomoc záchranářů na místě zemřel. Policie zjišťuje okolnosti nehody a míru zavinění.
17.09.2025 | Letovice/ Jihomoravský kraj
Nehoda v boční ulici
K tragické události došlo krátce před polednem v Bártově ulici v Letovicích. Senior jedoucí na elektrokoloběžce se snažil vyhnout zaparkované dodávce. Při manévru narazil do její zadní části a následně vjel do protisměru. Tam se čelně střetl s projíždějícím osobním automobilem.
Řidička vozu se střetu nedokázala vyhnout. Dechová zkouška na alkohol byla u ní negativní. Policie nyní prověřuje, zda v jízdě hrála roli rychlost, nepřiměřený manévr seniora nebo jiné faktory.
Marný boj o život
Na místo okamžitě dorazila posádka zdravotnické záchranné služby. Devadesátiletý muž utrpěl vážná zranění a záchranáři zahájili resuscitaci. Přes veškerou snahu se však jeho život nepodařilo zachránit. Lékař konstatoval smrt přímo na místě.
Policie musela kvůli vyšetřování nehodu krátce uzavřít. Šlo o vedlejší ulici, takže komplikace v dopravě byly jen místní.
Policie varuje před podceněním jízdy na koloběžce
Podle policie není tento případ ojedinělý. S rostoucím počtem elektrokoloběžek na silnicích přibývá i nehod. Starší lidé jsou přitom v těchto situacích zvlášť ohroženi – reakce mají pomalejší a následky střetu bývají fatální.
„I na elektrokoloběžce je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu a být maximálně obezřetný,“ uvedl policejní mluvčí. Připomněl, že koloběžky mohou dosahovat rychlosti srovnatelné s jízdním kolem a při střetu s autem mají jezdci minimální ochranu.
Smutná bilance
Jen v letošním roce podle statistik Policie ČR zemřelo na našich silnicích už několik cyklistů a koloběžkářů. Věková hranice obětí je přitom různá, ale u seniorů mají nehody nejčastěji tragické následky.
Letovická tragédie je varováním, že i krátká cesta po městě může skončit fatálně. Policie proto apeluje na rodiny, aby se starší lidé při pohybu v provozu chránili – a pokud už elektrokoloběžku používají, aby nosili helmu a jezdili s maximální opatrností.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Autor fotografií: ilustrační obrázky pexels
Galerie