Šest hodin komplikovala dopravní situaci nehoda kamionu na hlavním tahu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.10.2019 | silnice I/43/ Jihomoravský kraj
Šest hodin komplikovala dopravní situaci nehoda kamionu na hlavním tahu
 Celé odpoledne byla uzavřena silnice I/43 mezi odbočkami na Krhov a Drnovice. Po nehodě zůstal kamion ležet na boku a strhl přitom vedení vysokého napětí. Obyvatelé tří obcí zůstali bez elektrické energie až do večera. 

Do katastru obce Voděrady vyrazily po čtrnácté hodině celkem čtyři profesionální jednotky hasičů. Na silnici I/43 havaroval kamion. Sjel mimo komunikaci, narazil do sloupu vysokého napětí a zůstal převrácený na bok.

Hasiči zajistili místo nehody, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem. Nezraněný řidič kamionu byl již mimo kabinu.  Uzavřeli jsme silnici a počkali na příjezd pohotovostní služby. Utěsnili nádrž s AdBlue, aby neunikala a zabezpečili vozidlo proti případnému vzniku požáru.

Policisté zadokumentovali místo nehody. Poté nastoupili opraváři elektrického vedení a specializovaná odtahová služba. Energetici postavili nový sloup a natáhli vodiče. Odtahová služba pomocí vyprošťovacích speciálů a jeřábu vyprostila kamion zpět na komunikaci. Po odtažení kamionu byl obnoven provoz na silnici ve dvacet hodin. Energetici obnovili dodávku elektrické energie do Jabloňan, Krhova a Obory krátce po dvacáté první hodině.

U události zasahovali hasiči ze stanic Boskovice, Kunštát a speciální technika ze stanic Blanska a Brno-Lidická.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje