Silnici po nehodě zablokovala cisterna

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.07.2019 | Mikulčice na Hodonínsku/Jihomoravský kraj
Silnici po nehodě zablokovala cisterna

Pondělí, 1. červenec 2019 - Dnes dopoledne vyjely jednotky k dopravní nehodě na silnici I/55 u obce Mikulčice na Hodonínsku. Po nehodě nákladního vozu a čtyř osobních aut se zranilo několik osob a silnice zůstala neprůjezdná. 

Operační středisko vyslalo k nehodě dvě profesionální hasičské jednotky z Hodonína a Břeclavi se čtyřmi zásahovými vozy. První jednotka přijela na místo v 11.23 hodin. Hasiči zjistili, že došlo ke kolizi cisterny a čtyř osobních automobilů. Zranili se tři lidé.  Nebylo nutné nikoho z vozidel vyprošťovat. Cisterna zůstala po nehodě napříč jízdními pruhy a zastavila tak provoz na silničním tahu mezi Břeclaví a Hodonínem. Silnice byla navíc na několika desítkách metrů znečištěna provozními kapalinami a také střepy a úlomky vozidel.

Hasiči zajistili místo nehody proti požáru a velitel zásahu nechal na místo povolat správce komunikace k odstranění nečistot. Po vyšetření nehody se hasiči podíleli na úklidu silnice a obnovení provozu. To se podařilo krátce po 14. hodině a hasiči se mohli vrátit zpět na základnu.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje