Silný vítr přidělával práci hasičům

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.09.2019 | Jihomoravský kraj
Silný vítr přidělával práci hasičům

Předpověď meteorologů, kteří varovali před silným větrem, se naplnila. Během pondělí 30. září 2019 jsme zasahovali u 137 mimořádných událostí (vztaženo k 20:00 hod.). Jedná se o pětinásobek běžného denního průměru. Nejčastěji jsme zasahovali u událostí vzniklých v souvislosti s větrným počasím (85 zásahů).

K první události v souvislosti s větrem jsme vyjížděli v 8:30 ráno. K poslední pak v 18:30. Nejčastěji jsme zasahovali u spadených stromů (74 událostí). V dalších jedenácti případech se jednalo o utržené plechy, poškozené střešní krytiny nebo lampy veřejného osvětlení. V Brně jsme například sundávali uvolněná písmena na budově cukrárny nebo zajišťovali zlomenou májku.

Přehled počtů událostí v souvislosti se silným větrem podle okresů:

• Brno-venkov – celkem 21 událostí (18 x odstranění stromů / 3 x odstranění neb. stavů)
  • Znojmo – celkem 15 událostí (12 x odstranění stromů / 3 x odstranění neb. stavů)
  • Brno-město – celkem 14 událostí (12 x odstranění stromů / 2 x odstranění neb. stavů)
  • Břeclav – celkem 12 událostí (12 x odstranění stromů)
  • Blansko – celkem 10 událostí (9 x odstranění stromů / 1 x odstranění neb. stavů)
  • Hodonín – celkem 10 událostí (8 x odstranění stromů / 2 x odstranění neb. stavů)
  • Vyškov – celkem 3 události (3 x odstranění stromů)
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje