REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Sněžení ochromilo dopravu, převrácený kamion blokoval dálnici

Zimní počasí přineslo vážné komplikace v dopravě. Havárie kamionu zablokovala část dálnice a způsobila dlouhé kolony. Policie během čtyřiadvaceti hodin řešila přes dvě stě dopravních událostí, osmnáct nehod se zraněním.

17.02.2026 | Jihomoravský kraj
REKLAMA
REKLAMA
Noční sněžení výrazně zkomplikovalo provoz

Intenzivní sněžení během pondělí a noci na úterý výrazně zasáhlo dopravu. Podle informací Policie České republiky řešilo operační středisko krajského ředitelství za posledních čtyřiadvacet hodin více než dvě stě oznámení souvisejících s dopravní situací. Řidiči hlásili především obtížně sjízdné komunikace a kolony.

Silnice, zejména ve vyšších polohách a na komunikacích nižších tříd, byly místy sjízdné jen s velkými obtížemi. Policie upozorňovala, že s ranní dopravní špičkou lze očekávat další komplikace, a vyzvala řidiče k maximální opatrnosti.

Převrácený kamion zastavil provoz

Nejvážnější komplikaci způsobila havárie kamionu na 221. kilometru dálnice ve směru na Prahu. K nehodě došlo kolem půl čtvrté odpoledne. Nákladní vozidlo se převrátilo na bok a blokovalo část komunikace. Provoz byl veden pouze jedním jízdním pruhem a vytvořila se dlouhá kolona.

Odstraňování následků nehody trvalo až do brzkých ranních hodin úterý 17. února 2026. Dálnice je nyní plně průjezdná. Řidič kamionu podle policie neutrpěl zranění. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému.

Desítky nehod a zraněné osoby

Během sledovaného období policisté evidovali osmnáct dopravních nehod, při nichž došlo ke zranění některých účastníků. Většina ostatních kolizí se obešla bez vážnějších následků. Typické byly smyky vozidel a nedobrzdění na zasněžené vozovce.

Podle Policie České republiky je hlavní příčinou komplikací husté sněžení a kluzký povrch silnic. Řidiči často nepřizpůsobili rychlost jízdy aktuálním podmínkám. Na sněhu se výrazně prodlužuje brzdná dráha a riziko střetu roste.

Opatrnost je klíčová

Policie opětovně apeluje na všechny účastníky silničního provozu, aby přizpůsobili rychlost jízdy stavu komunikace a dodržovali bezpečné rozestupy. Doporučuje také sledovat aktuální dopravní informace a zvážit nutnost cestování v době nepříznivého počasí.

Události posledních hodin potvrzují, že zimní podmínky mohou během krátké chvíle výrazně omezit dopravu a ohrozit bezpečnost osob na silnicích. Odpovědné chování řidičů zůstává nejúčinnější prevencí.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Autor fotografií: ilustrační obrázek HZS Jihomoravského kraje - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
04.07.2026 Turistku pod vodopádem zasáhl uvolněný kámen. Horská služba připomíná důležitá pravidla Stačí jediný neopatrný krok člověka nad vámi a výlet do hor může skončit zraněním. Právě padající kamení patří mezi rizika, která turisté často podceňují. Zobrazit článek
Z regionu
04.07.2026 Jediné salto může změnit život. Záchranáři varují před nebezpečnými úrazy na trampolínách Trampolína patří k nejoblíbenějším letním atrakcím dětí. Záchranáři ale upozorňují, že během několika sekund se může zábava změnit v boj o zdraví nebo dokonce o život. Zobrazit článek
Z regionu
04.07.2026 Obava o život muže vedla k násilnému vstupu do bytu. Policisté jej našli živého Když člověk přestane komunikovat a existují obavy o jeho život nebo zdraví, rozhodují často minuty. Právě proto policisté v sobotu dopoledne v Ústí nad Labem vstoupili do uzamčeného bytu násilím. Zobrazit článek
Z regionu
04.07.2026 Hasiči při zásahu objevili ukryté srnče. Po napojení se vrátilo zpět do lesa Zásahy hasičů nejsou jen o požárech a dopravních nehodách. Během hašení stromů narazili na malého obyvatele lesa, který čekal na návrat své matky. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru