Sobotní odpoledne bylo plné zásahů

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2022 | Jihomoravský kraj
Sobotní odpoledne bylo plné zásahů

Sobota, 14. května 2022 – odpoledne vyjížděly hasičské jednotky k téměř třem desítkám událostí. Ve dvou případech bylo nutné vyhlásit vyšší stupeň poplachu. 

Od sobotního rána do večera evidujeme 45 událostí z toho 17 se odehrálo v dopoledních hodinách. Většinu zásahů jsme tedy řešili odpoledne. Nejčastěji se jednalo o požáry (11 případů), technickou pomoc (6 případů) a dopravní nehody (4 případy). 

Vyhlášení 3. stupně požárního poplachu si vyžádal požár lesa poblíž obce Újezd u Rosic. Nahlášen byl kolem půl páté odpoledne a na místě zasahovalo na 60 hasičů. Velitel zásahu rozdělil požářiště do 4 úseků a zřídil několik čerpacích stanovišť pro dodávku vody. Na místě se do řešení mimořádné události zapojilo také mobilní operační pracoviště. Požár se podařilo uhasit po 21. hodině a zasáhl plochu, která je předběžně odhadována na 4 hektary. Příčina požáru se vyšetřuje. Škody zřejmě půjdou do stovek tisíců korun.  

Fotoalbum k zásahu zde.

Další velký požár, který jsme měli nahlášený krátce po 16. hodině, likvidovaly jednotky na okraji obce Bílovice nad Svitavou. Plameny zasáhly přízemní průmyslový objekt. Při příjezdu jednotek byla střecha v plamenech a následně se propadla do objektu. Velitel zásahu nasadil 4 vodní proudy a pro hašení využil také automobilový žebřík. Vyhlášen byl 2. stupeň poplachu. Také zde bude škoda vysoká a s největší pravděpodobností přesáhne 1 milion korun. Kromě samotné budovy a strojů uvnitř bylo požárem poškozeno také 9 poblíž stojících vozidel.

Požár průmyslového objektu.jpeg

Co do výše škody stojí za zmínku také požár dodávky nedaleko obce Ochoz u Brna. Hasiči k němu vyjížděli během dopoledne. Předběžný odhad škody je 250 tisíc korun a příčinou požáru byla technická závada na vozidle.  

Fotoalbum k zásahu zde.  

 

Všechny tři zmíněné události se obešly bez zranění. 

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje