Stále odstraňujeme následky tornáda

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.07.2021 | Jihomoravský kraj
Stále odstraňujeme následky tornáda

Čtvrtek, 1. července 2021 – V zasažených lokalitách pokračujeme v odstraňování následků tornáda. Ve středu na místě zasahovala asi tisícovka hasičů s téměř 250 kusy techniky. 

V průběhu včerejšího dopoledne opravovali hasiči některé plachty na střechách domů, které se poškodily během noční bouřky. Jednalo se přibližně o stovku objektů.  

Současně dál pokračujeme v likvidačních pracích v pěti sektorech: Mikulčice, Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Hodonín vč. lokality Pánov. Dokončuje se rozebírání poškozených střešních konstrukcí, odklízí se odpad a zprůjezdňují se komunikace, odváží se suť na tři hlavní deponie (Mikulčice, Hrušky, Hodonín). Ostatní provizorní sládky se postupně sváží na tato tři místa. V deponiích jsme vytvořili zázemí pro zasahující. 

U některých postižených lokalit odhadujeme, že ještě nebyla odklizena ani polovina území (Mikulčice a Moravská Nová Ves). 

Postupně se pracuje na obnově dodávek elektřiny v zasažených oblastech. Ty jsou také z velké části odpojeny od plynu. Lokalitu Hodonín-Pánov zásobují VaK Hodonín pitnou vodou. 

Dnes budeme pokračovat v očistě ulic, plachtování, odstraňování popadaných stromů, vyklízení objektů, odvozu a skládkování suti atd. 

Letecké snímky zasažených oblastí

Čtvrtek, 1. července 2021 – Nabízíme k dispozici letecké snímky postižených oblastí. Snímky pořídil Letecký ústav VUT v Brně v neděli 27. 6. 2021. 

Hodonín-Pánov 

Hodonín 

Hrušky 

Lužice 

Mikulčice 

Moravská Nová Ves 

Další podklady a informace zde.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje