Středa byla v Jihomoravském kraji nadprůměrně plná dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

Středa byla v Jihomoravském kraji nadprůměrně  plná dopravních nehod
nehoda6z.jpg
Ve středu 5.prosince 2018  vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji k nadprůměrnému počtu dopravních nehod. Celkem  jich do 19. hodiny zaevidovali 15. Průměr loňského roku je při tom 6 výjezdů k dopravním nehodám za den.

hasic-aut.jpgVýjezdy k nehodám začaly od ranních hodin a pokračovaly celým dnem až do večera. Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku. Nejméně zásahů u dopravních nehod bylo na Vyškovsku a Břeclavsku. Celkem evidováno  11 zraněných osob.

statistika2.jpgStatistika zásahů 5.prosince 2018 do 19. hodiny
Blanensko 1
Brno-město 4
Brno-venkov 4
Břeclavsko 1
Hodonínsko 2
Vyškovsko 1
Znojemsko 2

nej.jpg
Po osmé hodině ráno hasiči vyslali jednotky HZS z Židlochovic a Pohořelic k nehodě na okraji Pohořelic. Srazila se tam dodávka a osobní automobil. Na místě pomáhali ZZS s ošetřením dvou zraněných, zajistili úklid vozovky a následně vozidla odklidili, aby mohla být silnice opět průjezdná.
nej.jpg
U Mutěnic na Hodonínsku hasiči odpoledne zasahovali u střetu vlaku a osobního auta. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo proti požáru a řešili únik provozních náplní. Naše jednotka z Hodonína předala událost k řešení jednotce SŽDC.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz