Těžká technika odjela z Jihomoravského kraje

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.07.2021 | Mikulčice/ Jihomoravský kraj
Těžká technika odjela z Jihomoravského kraje

Středa, 21. července 2021 –  odpoledne odjel z Mikulčic odřad Záchranného útvaru HZS ČR. Likvidační práce v obcích zasažených tornádem jsou u konce. 

Výraznou pomoc s odstraňováním následků tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku představoval Záchranný útvar HZS ČR (ZÚ HZS ČR). Likvidační práce jsou však již u konce a těžká technika se může vrátit zpět na své základny. 

Dne 21.7.2021 odpoledne osobně poděkoval v Mikulčicích příslušníkům Záchranného útvaru za jejich nasazení hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a také ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán. Poděkování nesměřovalo pouze ke čtyřem desítkám příslušníků ZÚ kteří dnes z místa odjeli, ale také k další více než stovce jejich kolegů, kteří se v postižených oblastech v uplynulých dnech vystřídali.  


Video zde:  Odjezd Záchranného útvaru HZS ČR
 

Záchranný útvar z dislokací Hlučín, Zbiroh a Jihlava nasadil celkem 150 příslušníků a 92 kusů techniky. Podílel se na odstraňování sutin, zprůjezdňování komunikací, strhávání nebezpečných částí budov, odstraňování stromů a v posledních dnech především na řízených demolicích 84 staticky narušených objektů.  

Dnes po 16. hodině vyrazil konvoj čítající 35 kusů techniky v doprovodu Policie ČR z Mikulčic na dálnici D2 směr Brno. 

  

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje