Tragická dopravní nehoda na Znojemsku a Brněnsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.11.2019 | Jihomoravský kraj
Tragická dopravní nehoda na Znojemsku a Brněnsku

Pondělí, 11. listopadu 2019 - Při dopravní nehodě tří osobních aut u Pavlic na Znojemsku se zranili tři lidé a čtyři utrpěli smrtelná zranění. Na 9. km dálnice D2 směr Brno utrpěl řidič smrtelná zranění, spolujezdkyně se těžce zranila.

Krátce před pátou hodinou odpolední vyjížděly dvě jednotky ze stanice Znojmo a Moravské Budějovice k tragické dopravní nehodě mezi obcemi Pavlice a Vranovská Ves. Jednalo se o srážku tří osobních aut. Bilance této nehody je tragická, čtyři lidé utrpěli smrtelná zranění a tři lidé se vážně zranili.

Z vozidla Audi s cizí registrační značkou hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení spolujezdkyni. Další tři lidé utrpěli smrtelná zranění. Nezletilé dítě vyprostili z vozidla VW, jeho matka podlehla na místě zraněním neslučitelným se životem. Ve vozidle Škoda Fabia se zranil řidič.

Na místě zasahoval vrtulník ZZS. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a zamezili uniku provozních kapalin. Během zásahu nasvítili okolí dopravní nehody.

Po celou dobu byla silnice uzavřena a Policie ČR odkláněla dopravu. Ve 20.21 hodin se jednotka ze stanice Znojmo vrátila zpět na základnu.

Další tragická nehoda se stala v 20.33 hodin na dálnici D2 na 9. km ve směru na Brno. Na místě zasahovaly tři jednotky ze stanic Židlochovice, Hustopeče a BVV. Vozidlo VW skončilo na střeše v pravém jízdním pruhu. Posádka byla mimo vozidlo. Řidič na místě nehody utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ženě hasiči poskytli předlékařskou pomoc.

Hasiči zamezili úniku provozních kapalin pomocí sorbentu. Provedli úklid hrubých úlomků vozidla. Po dobu zásahu byla dálnice uzavřena. Kolem 22. hodiny byl částečně obnoven provoz v levém jízdním pruhu. Ve 23.59 hodin se jednotka ze stanice Židlochovice vrátila zpět na základnu.

Petr Příkaský - HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje