Tragická dopravní nehoda se smrtelným zraněním u Pasohlávek

08.07.2018
Tragická dopravní nehoda se smrtelným zraněním u Pasohlávek
nehoda2.png smrt5.jpg zachrana1.jpg
V sobotu,  7. července 2018 se při srážce dvou polských vozidel  zranilo devět lidí z toho pět dětí. Jeden člověk utrpěl smrtelné zranění. Provoz na silnici S I/52 u Pasohlávek byl zastaven.

36280.jpg

HASIC7.jpgKolem čtvrté hodiny ranní zasahovaly čtyři jednotky u čelní srážky dodávky a osobního auta na S I/52 u Pasohlávek. Nehoda se stala 600 metrů za dopravním omezením na hrázi Novomlýnské nádrže směrem na Mikulov.

36277.jpg

V dodávce Ford došlo k bezplamennému hoření. Na likvidaci hasiči nasadili jeden vysokotlaký vodní proud. Ve Fordu cestovalo celkem sedm lidí, z toho čtyři děti. Druhé vozidlo Opel skončilo u svodidel na boku. Z něj vrtulnik.jpghasiči vyprosili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení řidiče, dítě a ženu, která utrpěla zranění neslučitelná se životem. Hasiči pomáhali s transportem zraněných do vozidel ZZS. Jeden člověk byl transportován k dalšímu ošetření vrtulníkem.

36273.jpg

Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem. Po dobu zásahu byla doprava zcela zastavena. Po šesté technika5.pnghodině byla silnice uvolněna kyvadlově pro vozidla, která se nacházela po obou stranách nehody. Následně Policie ČR řídila dopravu po objízdné trase přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a Pasohlávky. Po odtažení vozidel a úklidu, hasiči provedli oplach komunikace. Silnice byla opět průjezdná po desáté hodině.

Petr Příkaský
firebrno.cz