Tragická nehoda automobilů u Pohořelic

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

29.09.2018
Tragická nehoda automobilů u Pohořelic
nehoda22.pngNa silnici I/53 havarovali cizinci. Pět cestujících se zranilo. Jeden muž zemřel na následky zranění. Silnice byla uzavřená více jak čtyři hodiny.

hasic-aut.jpgV pátek 28.září 2018 před půl šestou večer spěchali hasiči ze tří jednotek k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u Pohořelic. Na silnici I/53 se srazila dvě auta. První vozidlo s polskou registrační značkou zůstalo na silnici,  druhé s rakouskou registrační značkou skončilo v poli o několik metrů dále.

V prvním voze cestovali tři muži. O zraněné pečovali záchranáři, hasiči jim pomohli s první pomocí. Ve druhém smrt.jpgautě jely dvě ženy a muž. Hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili zraněné ženy. U muže lékař konstatoval smrt. Záchranná služba všech pět lidí odvezla do nemocnice. Na místě byl i vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zabezpečili vozidla proti případnému vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

zakaz.jpgProvoz na silnici I/53, na přivaděči k dálnici, řídili policisté. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná. Po naložení vraků na odtahovou službou a úklidu vozovky, byl provoz znovu obnoven krátce po dvacáté druhé hodině.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje