Tragická nehoda u Hustopečí

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2023 | D2/ Jihomoravský kraj
Tragická nehoda u Hustopečí

Pondělí, 28. srpna 2023 – Před sedmnáctou hodinou vyjížděly tři jednotky profesionálních hasičů k vážné dopravní nehodě na dálnici D2 na Břeclavsku.

Jako první ze složek IZS dorazila k místu události hustopečská jednotka. Hasiči průzkumem zjistili, že se zde nachází celkem tři havarovaná vozidla a deset zraněných osob. Okamžitě začali poskytovat první pomoc.

Bohužel jedna z osob utrpěla zranění neslučitelná se životem. U dalšího zraněného zahájili hasiči resuscitaci. I přes veškerou snahu všech zasahujících byly oživovací pokusy marné.

Nehoda si tak vyžádala dva lidské životy. Dalších osm osob bylo transportováno posádkami ZZS k ošetření do nemocnic.

Hasiči dále zabezpečili vozidla proti vzniku požáru a po vyšetření nehody provedli úklid dálničního tělesa.

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj:  HZS Jihomoravského kraje