Tragická nehoda v Brně

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.08.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
Tragická nehoda v Brně

Čtvrtek, 24. srpna 2023 – Řidič osobního automobilu srážku s nákladním vozidlem nepřežil.

V dopoledních hodinách vyslalo operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanice Brno – Líšeň a drážní hasiče Brno k dopravní nehodě na ulici Kulkova v Brně. Jednalo se o dopravní nehodu jednoho osobního automobilu, které se střetlo s nákladním vozidlem.

První jednotkou na místě byli drážní hasiči, kteří zabezpečili místo nehody a zjišťovali zdravotní stav řidiče z osobního vozu. Krátce po nich přijíždí naše první profesionální jednotka spolu se ZZS, která s lékařem na místě konstatuje smrt muže ve vozidle. Místo zabezpečujeme odpojením AKU baterie na obou vozech. Uniklé provozní kapaliny zasypáváme sorbentem.

Na pokyn lékaře jsme začali z vozidla vyprošťovat řidiče za pomocí vyprošťovacího nářadí. Po vytažení těla hasiči aplikovali nehodovou clonou, kvůli soukromí. Po celou dobu šetření byla komunikace zcela uzavřena.

Štěpán Komosný, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje