Tragický konec řidiče po střetu s kamionem

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.07.2019 | Znojmo/Jihomoravský kraj
Tragický konec řidiče po střetu s kamionem
Na silnici I/53 z Pohořelic do Znojma nepřežil nehodu řidič osobního vozidla. Hasiči muže vyprostili pomocí hydraulického nářadí za deset minut.

Před šestnáctou hodinou zasahovali profesionální hasiči z Pohořelic a Moravského Krumlova na silnici I/53 u Miroslavi.  Před jejich příjezdem pomáhali kolem jedoucí lidé s první pomocí a s resuscitací. V resuscitaci pak pokračovali hasiči a záchranná služba.

Zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí během deseti minut. Zraněného muže předali do péče záchranné službě. Přes veškerou snahu řidič osobního vozu nepřežil srážku s nákladním vozem a lékař konstatoval smrt.

Hasiči stabilizovali osobní vozidlo proti pohybu, aby nesjelo ze svahu. Oba havarované vozy zabezpečili proti případnému vzniku požáru. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Po zadokumentování nehody Policií ČR uklidili silnici.

Po dobu zásahu byla komunikace průjezdná jedním jízdním pruhem. Společně s Policií ČR usměrňovali kyvadlově provoz. Při odstranění vozidel byl na krátkou dobu provoz zastaven. Hasiči ukončili zásah krátce po devatenácté hodině.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje