Tragicky skončila nehoda na D1

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.06.2023 | D1/ Jihomoravský kraj
Tragicky skončila nehoda na D1

Sobota, 24. června 2023 – V pátek večer hasiči zasahovali u tragické nehody na D1 u Brna. Mladý muž při ní zemřel.

První zpráva o nehodě, kterou jsme přijali před půl desátou večer, informovala o požáru na D1. Operační středisko proto vyslalo větší počet jednotek. Po příjezdu se potvrdil požár malého rozsahu na jednom z vozidel, který byl ale uhašen před našim příjezdem. Na místě nehody nakonec proto zasahovaly 3 hasičské jednotky.

Na 179. kilometru D1 ve směru na Brno havarovala 2 osobní auta a kamion. Při nehodě zemřel mladý řidič jednoho z osobních aut. Provoz na dálnici byl zastaven a Policie ČR jej odkláněla na objízdnou trasu.

Hasiči zajistili místo proti požáru, osvětlili prostor pro potřeby Policie ČR, ustavili kolem vraku auta nehodovou zástěnu a po vyšetření nehody vyprostili tělo zemřelého.

Krátce po půl jedné naše práce u nehody skončila. V době odjezdu zůstávala dálnice uzavřená.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje