Tři jednotky hasičů dnes ráno zachránily koně, který se propadl do šachty bazénu.

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

24.09.2017
Tři jednotky hasičů a  Veterinární záchranná služba dnes, 24.září 2017, ráno zachránily koně, který se propadl do technologické šachty bazénu.
33657.jpg
Z šachty museli hasiči po šesté hodině odčerpat vodu, která tam natekla z poškozeného potrubí u bazénu. Veterinářka pak uvnitř kobylu zkontrolovala. Hasiči společně s Koňskou záchrankou uvázali kolem zvířete popruhy a připravili vše k vyzvednutí. Kobylu přes otvor, s rozměry přibližně 1,4 x 1,4 metrů, vyzvedl automobilový jeřáb. Když se pak po několika minutách kobyla postavila, odvedli ji hasiči a majitelka do stáje.

33653.jpg
Na místě zůstala veterinářka a hasiči ukončili zásah po osmé hodině.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Brna-Lidické, Brna-Přehrady a místní dobrovolní hasiči. Brněnští hasiči ze stanice Přehrada jsou předurčeni na zásahy se zvířaty.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje