Týden provozu asistenčního centra

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2022 | Brno/ Jihomoravský kraj
Týden provozu asistenčního centra

Úterý, 8. března 2022 – Sedmým dnem pomáháme v asistenčním centru pro migranty z Ukrajiny. 

Před sedmi dny jsme pomáhali připravovat Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v areálu brněnského výstaviště. Od té doby již centrem prošlo přes 7000 válečných uprchlíků a více jak tisícovce z nich jsme pomohli s ubytováním. Velkou část ubytovaných rozvážíme z asistenčního centra na cílová místa ubytování. Využíváme k tomu evakuační autobus, krajské přepravce a s transportem migrantů pomáhají také dobrovolní hasiči se svojí technikou.  
 

KACPU Brno BVV (12).jpg


Kromě vyřízení nezbytné agendy je v místě zajištěna strava pro uprchlíky včetně dětské výživy, potřeb pro děti a hygienických potřeb. V centru je k dispozici zdravotnická, tlumočnická, duchovní péče a psychologická služba, kterou poskytují příslušníci HZS, PČR a dobrovolníci z neziskových organizací. Děti mohou využít dětské koutky, k dispozici je také prostor na spaní.  

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje zajišťuje ubytování a dopravu migrantů a logistické zabezpečení centra.  Na místě máme zřízen krizový štáb a celkem se do provozu centra denně zapojí přibližně 50 hasičů pracujících ve dvou směnách.  

Dvakrát denně zajišťujeme dezinfekci vybraných prostor asistenčního centra prostřednictvím jednotky HZS ze stanice Brno-Líšeň. 
 

KACPU Brno BVV (8).JPG

 
Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje