Užijte si bezpečně poslední den letošního roku

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Užijte si bezpečně poslední den letošního roku
silvestr2017.jpg
Poslední den roku je z pohledu hasičů rizikovým. Množství zábavní pyrotechniky, které se během několika hodin objeví v ulicích představuje možné nebezpečí vzniku požáru.

Podle statistiky se poslední den roku vyznačuje nadprůměrným počtem výjezdů. Poslední tři Silvestry bylo mezi 20. a 4. hodinou ranní průměrně 25 událostí. Většinou šlo o požáry menšího rozsahu - kontejnery, odpad, porosty. Poslední noc roku 2016 si můžete připomenout v tomto článku: Silvestr 2016.

Aby oslavy proběhly co nejklidněji a bez pomoci hasičů, připravili jsme si pro Vás několik základních rad:

Doporučujeme nakupovat pouze zábavní pyrotechniku uváděnou legálně na český trh, která obsahuje návod výrobce k použití a certifikační značku. Doma zábavní pyrotechniku uložíme na suchém místě, ne v blízkosti krbu či jiného otevřeného ohně, kde by mohlo dojít k její iniciaci. S pyrotechnikou manipulujeme tak, abychom neohrozili život a majetek svůj ani nikoho jiného, nejlépe na volném prostranství minimálně 100 metrů od nejbližšího obydlí. Není vhodné používat zábavní pyrotechniku pod vlivem alkoholu nebo ji dávat dětem.

Přejeme Vám příjemné oslavy bez újmy na zdraví či na majetku a úspěšný rok 2018.
Jaroslav Mikoška
firebrno.cz