V Babicích nad Svitavou se převrátil náklaďák

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

17.12.2017
V Babicích nad Svitavou se převrátil náklaďák
Jednotka z PS Lidická  vyjela 15.12. 2017 v odpoledních hodinách k dopravní nehodě nákladního auta do obce Babice nad Svitavou. Náklaďák naložený stavebním materiálem se převrátil na bok. Silnice byla zcela zablokována.

34572.jpg
Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o kontejnerový nosič, kterému se během jízdy sesunula nástavba a částečně se převrátila na bok. Hasiči zabezpečili vozidlo proti dalšímu pohybu. Zasypali únik provozních kapalin sorbentem.

34561.jpg
Velitel zásahu si na místo povolal vyprošťovací automobil VYA 30. Pomocí navijáku pak dostali vozidlo zpět na kola.

34567.jpg
Náročnost zásahu ztěžovala plně naložená nástavba, která při nehodě částečně vypadla z uložení.  Po odstranění vozidla z komunikace jednotka provedla úklid vozovky a vrátila se zpět na základnu

Petr Příkaský
firebrno.cz