V Brně - Bohunicích hořel vůz osobního vlaku, který musela opustit více jak stovka cestujících

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

07.03.2018
ppr-vl4.jpg 35092.jpg

K požáru vlaku v Brně vyjelo v úterý,  6. března 2018, sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Osobní vlak opustila více jak stovka cestujících. Provoz na trati byl po dobu zásahu zastaven.

35091.jpg

V úterý krátce před šestnáctou hodinou přijalo operační středisko hasičů informaci o požáru v osobním vlaku v brněnských Bohunicích. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že souprava zastavila asi sto metrů od přejezdu při ulici Podsedky a z jednoho z vozů soupravy stoupá dým. Při dalším průzkumu velitel zásahu zjistil, že hoří elektrorozvaděč a podlážka vozu. Proti plamenům hasiči nejdříve nasadili sněhový hasicí přístroj a posléze plameny zlikvidovali jedním vodním proudem. Požár jednotky dostaly pod kontrolu za dvacet minut od ohlášení události.

35095.jpg

Během této události musela vlak opustit více jak stovka cestujících, nikdo z nich se nezranil. Provoz na trati byl během hasebního zásahu obousměrně zastaven.

35093.jpg
Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou momentálně v šetření.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz