V Brně hasiči při požáru evakuovali obyvatele domu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.03.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
V Brně hasiči při požáru evakuovali obyvatele domu

Středa, 25. března 2020 – K požáru sklepa bytového domu jsme dnes ráno vyslali tři hasičské jednotky. Několik osob muselo být evakuováno.

Operační středisko přijalo informaci o požáru v 8.43 hodin. O pět minut později již hasiči zasahovali na místě. Z domu se řízeně evakuovalo 16 obyvatel, z toho v pěti případech použili hasiči k bezpečnému průchodu kouřem vyváděcí masky. Evakuované osoby našly útočiště v přistaveném autobusu brněnského dopravního podniku.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu krátce před půl desátou. V 10 hod. byl požár zcela zlikvidován.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o požár odpadu ve sklepě, odhaduje se, že vzniklá škoda bude maximálně v řádech desítek tisíc korun. Příčina zůstává v šetření.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje