V Želeticích po požáru v domě našli mrtvého muže

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

V Želeticích po požáru v domě našli mrtvého muže
Sousedé si všimli černých oken. Když se dostali dovnitř domu, bylo už po požáru. V jedné z místností nalezli mrtvého muže. Škoda je odhadnuta minimálně na padesát tisíc korun.
Krátce po patnácté hodině vyjeli v neděli 21.května 2017,  hasiči ze stanice ve Znojmě k požáru rodinného domu do obce Želetice. Obyvatelé obce se starostou našli v jednom z domů mrtvého muže. V domě byly ohořelé kusy nábytku a zdi. Hasiče přivolali na místo, aby zkontrolovali dům. Ti pomocí termokamery nenaměřili vyšší teploty a potvrdili, že oheň uhasl mnohem dříve.
32257.jpg
Po zadokumentování místa vyšetřovateli, vynesli hasiči ohořelý nábytek před dům. Požářiště ochladili vodou a po osmnácté hodině zásah ukončili.
Požár v uzavřeném domě uhasl, protože množství kyslíku ve vzduchu kleslo na minimum. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na padesát tisíc korun. Přesná příčina vzniku požáru a úmrtí muže jsou v šetření.
 32258.jpg
Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje