REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

V centru Brna našli předmět připomínající leteckou pumu. Policie rozšiřuje bezpečnostní opatření

Policie právě rozšiřuje bezpečnostní opatření a uzavírá rozsáhlý prostor v okolí nálezu. Na místě zasahují policisté a očekává se příjezd pyrotechnika.

22.06.2026 | Brno/ Jihomoravský kraj
REKLAMA
REKLAMA
Dnes dopoledne byl na staveništi v blízkosti hlavního vlakového nádraží v Brně nalezen předmět připomínající leteckou pumu z období druhé světové války.

Po oznámení nálezu policie okamžitě zahájila bezpečnostní opatření a uzavřela okolí místa události. Na místo vyrazil policejní pyrotechnik, který má potvrdit, zda se skutečně jedná o nevybuchlou leteckou munici z druhé světové války.

Před několika minutami policie oznámila další rozšíření bezpečnostního perimetru. Z preventivních důvodů je nyní uzavřen prostor v okruhu přibližně 300 metrů od místa nálezu. Omezení se týkají zejména ulic Nové Sady, Úzká, Nádražní, části ulic Hybešova a Husova a dalších navazujících prostor v okolí hlavního nádraží.

V souvislosti s nálezem proběhla evakuace osob z ohrožené oblasti. Na místě byly připraveny evakuační autobusy, které slouží pro případný přesun evakuovaných obyvatel a cestujících. Policie zároveň vyzvala veřejnost, aby dbala pokynů policistů a strážníků a nevstupovala do uzavřených prostor.

Bezpečnostní opatření výrazně zasáhla také dopravu. Od 11:30 hodin byl zastaven provoz na železničním koridoru v oblasti hlavního nádraží. Policisté na řadě míst řídí a usměrňují dopravu a snaží se zajistit její plynulost. Na některých křižovatkách byla kvůli objízdným trasám dočasně vypnuta světelná signalizace, aby se urychlil průjezd vozidel a zmírnily dopravní komplikace.

Obyvatelé v dotčené oblasti jsou o vývoji situace informováni prostřednictvím automatizovaných krizových SMS zpráv. K informování veřejnosti je využíváno také speciální policejní vozidlo vybavené technologií LRAD (Long Range Acoustic Device), která umožňuje předávání důležitých pokynů na větší vzdálenost.

Jakmile bude vytvořen bezpečný prostor, pokusí se pyrotechnici nalezenou munici deaktivovat přímo na místě. O dalším postupu rozhodnou podle výsledků průzkumu a posouzení rizik.

Nálezy munice z období druhé světové války nejsou při stavebních pracích výjimečné. Každý podobný nález však vyžaduje rozsáhlá bezpečnostní opatření, jejichž cílem je ochrana obyvatel, cestujících i zasahujících složek.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
Autor fotografií: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.06.2026 S autem skončil v rybníce. Policisté po příjezdu nevěřili vlastním očím Nebezpečná jízda skončila mimo silnici, nárazem do stromu a následně u hladiny rybníka. Policisté po příjezdu zjistili, že za volantem seděl řidič pod vlivem alkoholu. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 V obchodním centru se zřítil strop. Zákaznice skončila v nemocnici Běžné nedělní dopoledne se během několika okamžiků změnilo v dramatickou událost. V jedné z prodejen obchodního centra se zřítila část stropní konstrukce. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Střet motorky s autem ochromil jednu z nejrušnějších ulic. Zraněný skončil v péči záchranářů Nedělní odpoledne přineslo dopravní komplikace v jedné z hlavních pražských ulic. Po střetu osobního automobilu a motocyklu museli zasahovat hasiči i záchranáři. Zobrazit článek
Z regionu
22.06.2026 Bouřky zaměstnaly stovky hasičů. Nejvíce práce měli opět na Příbramsku Nedělní bouřky přinesly do Středočeského kraje desítky dalších zásahů. Hasiči odpoledne a večer odstraňovali popadané stromy, čerpali vodu a řešili nebezpečné situace způsobené počasím. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru