V domě v Oleksovicích na Znojemsku v noci hořelo. Požár si vyžádal tři oběti, děti ve věku od jednoho do devíti let. Čtyři dospělí obyvatelé domu požár přežili, ale utrpěli zranění. Jde o 2. nejtragičtější požár domácnosti v Jihomoravském kraji.

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

12.03.2018

Při požáru  v Oleksovicích na Znojemsku zemřely tři děti. Čtyři dospělí skončili v nemocnicích. Plameny zničily místnost rodinného domu. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje.

35177.jpg

Informaci o požáru přijalo  operační středisko krátce po 4. hodině ráno v pondělí 12.března 2018. Na místo postupně vyjelo 8 hasičských jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů a byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.

35178.jpg

Při příjezdu bylo zřejmé, že hoří v místnosti v přízemí staršího rodinného domu. Hasičům se podařilo z objektu dostat 3 malé děti a jednu seniorku. S hasebními pracemi započala také resuscitace dětí, ve které pokračovaly přivolané posádky záchranné služby.

35179.jpg

Přes veškeré nasazení zasahujících se děti nepodařilo vrátit zpět do života a na místě svým zraněním podlehly. V péči záchranné služby skončila také zachráněná seniorka a další dvě ženy a jeden muž. Všichni čtyři byli po ošetření transportováni do nemocnic. Pro starší ženu přiletěl na místo vrtulník záchranné služby, jehož posádku hasiči přepravili z místa přistání na místo požáru.

35180.jpg

Vícegenerační rodina měla domek pronajatý, pocházela odjinud. Podle starosty rodina v Oleksovicích žila asi dva roky. Podle informací ČTK šlo o ženu s dětmi a partnerem plus její matku a babičku. Starosta nyní jedná s charitou o hmotné pomoci.

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu pomocí dvou vodních proudů. Plameny se z místnosti nerozšířily. Další škody na chodbě domu však způsobilo sálavé teplo a kouř. Požár byl zcela zlikvidován po 6. hodině ráno.

Na místo vyjel příslušník proškolený k poskytování posttraumatické intervenční péče.
Příčina vzniku požáru se v tuto chvíli zjišťuje ve spolupráci s Policií ČR. Stejně tak se bude posléze stanovovat výše vzniklé škody.

Jedná se za poslední desetiletí o 2. nejtragičtější požár domácnosti v Jihomoravském kraji.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz