V garážích bytového domu hořela auta

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2019 | Brno/Jihomoravský kraj
V garážích bytového domu hořela auta

Pátek, 28. červen 2019 - Při nočním požáru aut v Brně-Žebětíne je škoda odhadnuta na 800 tisíc korun. Bytový dům opustily víc jak tři desítky obyvatel. Požár se obešel bez zranění.

Včera po půl jedenácte v noci vyjížděli hasiči k požáru bytového domu na ulici Sentická v Brně-Žebětíně. Po průzkumu na místě zjistili, že se jedná o požár tří osobních aut v podzemních garážích a domem se šíří kouř.

Proti plamenům v druhém podzemním podlaží použili dva vodní proudy. Vzhledem k hustému kouři museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Požár měli pod kontrolou za 40 minut. Dohašení a odvětrání celého domu trvalo víc jak hodinu.

Celkem 34 obyvatel bytového domu muselo narychlo opustit své byty. Pro tyto lidi byl připraven evakuační autobus, aby nemuseli stát před domem. Po odvětrání budovy se obyvatelé domu začali postupně vracet do svých bytů. Hasiči ukončili zásah hodinu a půl po půlnoci.

Předběžnou výši škody odhadl vyšetřovatel na osm set tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou v šetření. U události se nikdo nezranil.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Přehrada, Starý Lískovec a Tišnov (evakuační autobus) společně s dobrovolnými hasiči městské části Brno-Žebětín.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje