V kabině autobusu, který havaroval do návěsu kamionu, byl zaklíněný zraněný řidič.Vyproštění řidiče bylo pro hasiče velmi náročné

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

28.03.2018

Ve středu, 28. března 2018, před dvanáctou hodinou vyslalo operační středisko jednotky k nehodě na 189. km D1 ve směru na Brno. Po srážce dvou kamionů a autobusu zůstal zaklíněný jeden z řidičů. Zranili se také další čtyři lidé.

K zásahu vyjeli hasiči z brněnských stanic Lidická, BVV, Lískovec a ze stanice v Rosicích. Příjezd k zásahu byl velmi komplikovaný, protože nehoda se stala v dopravním omezení v místě, kde vedou dva souběžné pruhy na Brno a jeden protisměrný jízdní pruh na Prahu. Také ten musel být po dobu záchranných prací zastaven.

35262.jpg

Hasiči zjistili, že v kabině autobusu, který havaroval do návěsu kamionu, je zaklíněný zraněný řidič. Ve spolupráci se záchrannou službou se muže snažil vyprostit hydraulickým vyprošťovacím zařízením celý tým hasičů. Vzhledem ke značné deformaci kabiny se jednalo o velmi komplikované a náročné vyproštění. Zraněného muže se podařilo dostat z vozu přibližně po hodině soustavné práce.

35265.jpg

Po zajištění pacienta záchrannou službou pomohli hasiči s jeho transportem na palubu vrtulníku, který přistál na poli vedle dálnice.

35264.jpg

Kromě řidiče se zranili také tři cestující z autobusu a řidič kamionu, který byl ošetřen na místě. Pro zbylých osm cestujících přijel z Tišnova náš evakuační autobus, který zajistil jejich odvoz.
Činnost našich jednotek na místě skončila krátce po 14. hodině. Následky nehody bude odstraňovat specializovaná firma.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz