V neděli večer hasiči zasahovali u tragické nehody na Břeclavsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.01.2023 |  Perná/ Jihomoravský kraj
V neděli večer hasiči zasahovali u tragické nehody na Břeclavsku

Neděle, 22. ledna 2023 – Tři jednotky hasičů vyjely v neděli večer k vážné nehodě na Břeclavsku. Zemřel řidič jednoho z vozidel. Dalších šest osob se zranilo.

Jednotky z Mikulova, Pohořelic a Drnholce vyjely v neděli před půl šestou večer k nehodě na silnici č. I/52 nedaleko obce Perná. První jednotka hasičů dorazila na místo události za sedm minut od odhlášení na tísňovou linku.

Hasiči zabezpečili místo nehody a okamžitě zahájili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení záchranu zaklíněné spolujezdkyně z osobního vozu. Po vyproštění předali zraněnou ženu do péče záchranné služby. Další přijíždějící jednotky asistovaly záchranářům při ošetřování pětičlenné posádky dodávky. U řidiče osobního automobilu konstatoval lékař smrt.

Hasiči dále zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili silnici od střepů. Komunikace byla po dobu zásahu a vyšetřování v místě nehody obousměrně uzavřena.

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje