V noci hasiči Jihomoravského kraje zasahovali u dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

29.04.2018
V noci hasiči Jihomoravského kraje zasahovali u dopravních nehod
K pěti nehodám hasiči vyjížděli od sobotní, 28.dubna 2018  21. hodiny do nedělního, 29.dubna 2018  rána. Pouze jedna z nich se stala mimo Brněnsko.

35506.jpg

K prvnímu případu vyjeli hasiči ze stanic Hustopeče a Židlochovice krátce po 21. hodině. Jednalo se o nehodu dvou dodávek na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. Nehoda byla bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a uklidili vozovku. Dálnice zůstala během zásahu průjezdná.

Další případ byl v Brně.  Kolem 22. hodiny hasiči vyslali jednotku ze stanice Lidická na ulici Husova, kde měla vyřešit následky nehody. Po příjezdu se však ukázalo, že hasičská technika nebude na místě potřeba a policie si celou situaci vyřeší s odtahovou službou.

Kolem půl jedenácté vyjely jednotky z Líšně a Pozořic k nahlášené nehodě u Kobylnic na Brněnsku. Hasiči na místě našli auto sjeté do potoka. Posádka se však na místě nenacházela. Hasiči nasvětlili pro policii místo zásahu a vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na vozovku.

Ke zraněnému motorkáři vyjížděli před 23. hodinou hasiči ze stanic Židlochovice a Pohořelice. Nehoda motorky do stromu se stala v obci Loděnice. Hasiči po příjezdu poskytli zraněnému motorkáři první pomoc do příjezdu posádky ZZS. Pro policii nasvětlili místo nehody a pomohli s odstraněním následků.

Poslední nehoda zaměstnala jednotky hasičů v Brně-Bystrci.  Hasiči na místě zasahovali od 1.17 hod do 2.50 hod. Osobní auto na ulici Obvodová narazilo do sloupu a jeden člověk byl záchrannou službou ošetřen a následně odvezen do nemocnice.  Na místo vyjel i automobilový žebřík, protože bylo nutné poškozený sloup odstranit.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz