V pátek v podvečer požár kamionu zastavil provoz na D1

15.12.2018
V pátek v podvečer požár kamionu zastavil provoz na D1
pozar-ohen3.png kamion4.png
V pátek 14.prosince 2018 vyrazilo k  požáru kamionu  osm jednotek hasičů. Po dobu zásahu byla dálnice ve směru na Prahu uzavřena. Požár způsobil škodu za téměř milion korun.

37630.jpg

V pátek krátce před sedmnáctou hodinou vyjely profesionální a dobrovolné jednotky hasičů k požáru tahače na D1 u Šlapanic. Na požárem zasaženou kabinu kamionu nasadili hasiči několik vodních proudů a tím uchránili návěs i s nákladem řepy.

37631.jpg

Plameny dostali pod kontrolu za necelých dvacet minut od ohlášení události na tísňovou linku. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem. Provoz směrem na Prahu byl před půl šestou obnoven jedním jízdním pruhem.

37633.jpg

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škodu způsobenou požárem odhadl vyšetřovatel předběžně na 950 tis. korun.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz