V sobotu hasiči zasahovali u třinácti dopravních nehod

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.08.2022 | Jihomoravský kraj
V sobotu hasiči zasahovali u třinácti dopravních nehod

Sobota, 6. srpna 2022 – Čtrnáct osob se během soboty zranilo u třinácti dopravních nehod. Do Jedovnic a Kyjova vyjel speciální vyprošťovací automobil z centrální stanice Brno – Lidická. 

Před jedenáctou hodinou spěchala profesionální jednotka z Kyjova a dobrovolná ze Žarošic na ulici Moravanskou v Kyjově. Havaroval zde osobní automobil se tříčlennou posádkou. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše v korytě potoka. K záchraně jedné z osob museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Všechny členy posádky pak ošetřili přivolaní záchranáři. Značně poškozený automobil vytáhl zpět na komunikaci přivolaný vyprošťovací automobil z Brna.2022-08-06 DN OA, Kyjov/23.jpg

 

Po čtrnácté hodině přijalo operační středisko hasičů tísňové volání o havárii menšího traktoru nedaleko Jedovnic na Blanensku. Dle prvotních informací se pod traktorem měl nacházet zraněný muž. K  události vyjela dobrovolná jednotka z Jedovnic a profesionální z Blanska a z Brna. Na místě hasiči nalezli ze svahu zřícený traktor a pod ním zraněného muže, který byl při vědomí a komunikoval. Pro záchranu zavaleného použili pneumatické vaky a vyprošťovací zařízení. Zhruba za čtyřicet minut od příjezdu první jednotky se muže podařilo vyprostit. Práci zachráncům komplikoval těžko přístupný terén.


2022-08-06 DN Traktoru, Jedovnice/dn traktoru jedovnice (4).jpg

 

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje