V sobotu v noci ve Znojmě shořela dvě auta

HZS Jihomoravského kraje//Źhavé aktuality/Z regionů

18.02.2017
V sobotu v noci ve Znojmě shořela dvě auta
Od požáru dodávkového vozu se plameny rozšířily i na další zaparkované vozidlo. Hasiči požár zlikvidovali za třicet minut. Škoda je předběžně stanovena na 350 tisíc korun. Vyšetřovatelé pokračují ve zjišťování příčiny.
Krátce po půlnoci vyjeli v sobotu 18.února 2017 znojemští profesionální hasiči k požáru dodávkového vozidla Volkswagen a osobního vozu Ford. Proti plamenům v Riegrově ulici nasadili několik vodních proudů včetně pěny. Po deseti minutách hašení se požár dál již nešířil. Hasiči jej zcela zlikvidovali za půl hodiny od ohlášení na tísňovou linku. Zásah ukončili v jednu hodinu ráno.
Požár se rozšířil z motorového prostoru Volkswagenu na další zaparkovaný automobil. Z Fordu začal vytékat benzín. Sálavé teplo od požáru poškodilo i okno rodinného domu, u kterého oba vozy parkovaly. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři sta padesát tisíc korun. Příčina požáru je nadále v šetření. Vyšetřovatel na místě vyloučil úmyslné zapálení.
Jan Dvořák
 HZS Jihomoravského kraje