Vážná dopravní nehoda na D2

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.05.2023 | D2/ Jihomoravský kraj
Vážná dopravní nehoda na D2

Pondělí, 29. května 2023 – Ráno jsme vyslali jednotky k nehodě dodávky a kamionu. Několik cestujících jsme museli vyprošťovat. Provoz na dálnici byl zastaven. 

Krátce před 9. hodinou ranní jsme přijali informaci o nehodě 3. km dálnice D2 ve směru na Brno. Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasičské jednotky ze 4 stanic s celkem 7 zásahovými vozy.

Po nehodě dodávky do zadní části návěsu kamionu zůstalo v dodávce zaklíněno 5 osob, které jsme museli vyprostit. Nasadili jsme 2 vyprošťovací sady a během 22 minut od příjezdu se nám podařilo dostat všechny zraněné z kabiny dodávky. V dodávce zahraniční registrační značky cestovalo celkem 6 osob.

Jednotky zajistily prostor nehody proti požáru, pomohly s transportem zraněných a asistovaly záchranné službě. Uniklé provozní kapaliny zasypaly sorbentem.

Během záchranných prací byl provoz ve směru na Brno zastaven a v protisměru byl provoz omezený. V 10.15 hodin se podařilo obnovit provoz ve směru na Brno jedním pruhem a směr na Bratislavu byl kompletně obnoven.

Krátce po půl jedenácté jsme místo zásahu předali Policii ČR a z místa odjeli.

 


 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje