Vážná dopravní nehoda na Hodonínsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2020 | Rohatec/ Jihomoravský kraj
Vážná dopravní nehoda na Hodonínsku

Pátek, 15. května 2020 - Dvě jednotky v odpoledních hodinách zasahovaly u vážné dopravní nehody osobního a nákladního auta u Rohatce. Při nehodě se zranili dva lidé. Silnice I/55 byla více jak sedm hodin uzavřená. 

Krátce po 13. hodině zasahovali hasiči ze stanice Hodonín a  JSDH Strážnice u vážné dopravní nehody Škody Superb a nákladního auta. Nehoda se stala u mostu přes řeku Moravu na silnici I/55 mezi Rohatcem a Petrovem.

Zaklíněného řidiče Superbu hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Následně ho transportovali do vrtulníku. Z nákladního vozidla uniklo 140 litů oleje a 80 litrů močoviny. Uniklé provozní kapaliny zachytili hasiči pomocí sorbentu na silnici.

Část oleje unikla přímo do řeky Moravy. Hasiči mocí člunu na řece Moravě instalovali sorpčního hada a zamezili tím šíření oleje na vodní hladině. Z palivové nádrže odčerpali 40 litrů motorové nafty.

Nákladní auto převáželo 30 tun kamenné drti. V 18.26 hodin na místo přijel speciální jeřáb, který vyprostil tahač i s návěsem se sevření svodidel a mostního zábradlí. Hasiči spotřebovali celkem 150 kg sorbentu. Kolem 21. hodiny se všechny jednotky vrátily zpět na základnu.

Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje