Vážná dopravní nehoda na dálnici D1

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

07.11.2018
Vážná dopravní nehoda na dálnici D1
nehoda22.png
Vážná dopravní nehoda se stala 6.12. 2018 na 172. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Došlo ke srážce tří nákladních automobilů a jednoho osobního vozu. V kabině jednoho z kamionů zemřel řidič, jehož tělo jsme museli vyprostit. Z proražené nádrže jsme odčerpali unikající naftu. Příjezd k nehodě byl téměř bezproblémový díky vzorným řidičům, kteří vytvořili záchranářskou uličku. 

37362-(1).jpg

 
Nehodu nahlásilo hned několik svědků na tísňové linky 112 a 155 přibližně o půl jedné odpoledne. Srazily se tři kamiony, převážející prázdné lahve od piva, osobní vozidla a nadměrný náklad. Srážce neuniklo ani doprovodné vozidlo.
 
smrt2.jpgJeden řidič nehodu nepřežil. Jeho tělo jsme museli vyprostit. Při srážce došlo k poškození palivové nádrže ze které jsme odčerpali 650 litrů nafty.

 37363-(1).jpg

hasic-aut.jpgPříjezd všech záchranných složek k dopravní nehodě byl téměř bezproblémový. Vzorní řidiči vytvořili záchranářskou uličku a tím usnadnili naši cestu k zásahu. Za vzorné určitě nelze považovat řidiče v protisměru (směr dálnice na Brno), kteří u nehody přibržďovali, někteří dokonce zastavili a nehodu si natáčeli na své mobily. Takové chování je nejen nebezpečné, ale i komplikuje naši práci.

Na žádost Policie ČR  hasiči museli sestavit provizorní zástěnu, abychom eliminovali riziko další srážky z důvodu nepozornosti řidičů.
 
Zdroj:
David Jirouš
firebrno.cz
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje
 
FOTOGALERIE