Ve Štěchově na Blanensku ve čtvrtek 9.2. 2017 hořelo.

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.02.2017
Ve Štěchově na Blanensku ve čtvrtek 9.2. 2017 hořelo.
První hasiči přijeli na místo pár minut po 12. hodině. Plameny zasáhly rozsáhlé hospodářské stavení, ve kterém byly staré zemědělské stroje, dřevo a další naskladněný materiál. Hasičům se podařilo zastavit šíření plamenů směrem na obytnou část rodinného domu a na menší chlév s drůbeží a prasaty.
V první chvíli hrozil nedostatek vody k hašení požáru, proto si velitel nechal na místo vyslat jednotky i z druhého stupně požárního poplachu a v nedalekých Lysicích zřídil čerpací stanoviště. Plameny krotilo pět vodních proudů.
K požáru přijel protiplynový vůz z Brna-Líšně, který slouží k výměně dýchací techniky u déle trvajících zásahů. Přijely také jednotky SDH určené k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Tyto jsou mimo jiné vycvičeny k vytvoření zázemí pro odpočinek a stravování zasahujících hasičů.  Na místě tak zasahovalo 13 jednotek dobrovolných a profesionálních hasičů.
Požár se podařilo dostat pod kontrolu kolem 14. hodiny a hasiči se mohli soustředit na dohašování ohnisek. S pomocí civilního nakladače rozebrali část stavení, aby mohli požářiště lépe prolévat. Po 19. hodině byl požár zlikvidován a místo předáno majiteli.
Vyšetřovatel nyní pracuje s odhadem škody ve výši 900 tisíc korun a pokračuje v šetření příčiny vzniku požáru.  Při požáru se nikdo nezranil, hasiči však poskytli majiteli posttraumatickou péči.

Jaroslav Mikoška
HZS Jihomoravského kraje