Ve Veselí nad Moravou hořela střecha rodinného domu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Ve Veselí nad Moravou hořela střecha rodinného domu
Hasiči ze šesti jednotek zasahovali v pátek, 19. května 2017, odpoledne u požáru ve Veselí nad Moravou. V řadové zástavbě na ulici Komenského hořela střecha rodinného domu. Škoda je předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Plameny nakonec poškodily i střechu sousedního domu.
Požár propukl krátce po čtrnácté hodině. Po tři čtvrtě hodině se již plameny nikam nešířily a hasiči postupně rozebírali střechu, aby vyloučili skrytá ohniska. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích.
Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na osm set tisíc korun. Obyvatelé opustili své domy, ještě před příjezdem hasičů.
32232.jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Veselí nad Moravou, Hodonína a Uherského Hradiště (Zlínský kraj) společně s dobrovolnými hasiči z Veselí nad Moravou, Vnorov, Strážnice a Uherského Ostrohu (Zlínský kraj).
32235.jpg
Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje