Večerní nehody v pondělí zastavily provoz na dálnici D2

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Večerní nehody v pondělí zastavily provoz na dálnici D2

nehoda44.png
U nehod s vážnými následky zasahovaly v pondělí 11.února 2019, večer, profesionální a dobrovolné jednotky na D2 na Břeclavsku. Dálnice byla po dobu zásahu ve směru na Bratislavu uzavřena.

37997.jpg

nehoda-cry.pngK první nehodě vyjížděly tři jednotky krátce po devatenácté hodině. Na 38. km dálnice havarovala dodávka. Její řidič nejevil v době příjezdu první jednotky známky života. Hasiči řidiče bez použití speciálního nářadí vyprostili a ihned zahájili resuscitaci, ve které pokračovali do příjezdu záchranné služby. I přes maximální snahu všech zasahujících lékař později konstatoval u řidiče smrt.

37998.jpg

nehoda-cry.pngO necelou hodinu později jsme na tísňové lince přijali informaci o střetu tří kamionů na 35. km dálnice D2. K místu události zamířili hasiči z celkem šesti jednotek. Ve značně zdeformované kabině jednoho z kamionů se nacházel zaklíněný řidič. Pomocí dvou vyprošťovacích sad a za neustálé spolupráce s výjezdovou skupinou záchranné služby hasiči řidiče po necelé hodině vyprostili. K dalšímu ošetření byl řidič do nemocnice přepraven leteckou záchrannou službou.

37995.jpg

dalnice.pngDálnice byla ve směru na Bratislavu po dobu zásahu v místě nehody uzavřena.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz