Video: Muž skončil v sutinách

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.08.2023 | Letonice/ Jihomoravský kraj
Video: Muž skončil v sutinách

Středa, 16. srpna 2023 – Jednotky zasahovaly v Letonicích na Vyškovsku, kde část štítové zdi zavalila jednoho muže. Zásah trval několik hodin.

K nahlášené události vyslalo naše operační středisko jednotky krátce před půl šestou odpoledne. Hasiči po příjezdu zjistili, že muž se již v sutinách nenachází. I přes riziko dalšího zborcení zdi zraněného vyprostili místní obyvatelé ještě před příjezdem složek IZS.

Hasiči pomohli záchranné službě při ošetřování pacienta a následně s jeho transportem do vrtulníku, který přistál na silnici poblíž nehody.

Velitel zásahu si na místo vyžádal statika, který po prohlídce objektu stanovil způsob zabezpečení rodinného domu. K události proto vyjely posilové jednotky z Brna a Vyškova určené ke stabilizaci.

Stabilizace_7.jpg

Hasiči zajistili statikem určenou část domu výdřevou a na závěr pomocí automobilového žebříku štítovou zeď zaplachtovali. Krátce po 22. hodině zásah na místě skončil a jednotky odjely na základny.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje