Výbuch zničil rodinný dům

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.04.2023 | Suchohrdly/ Jihomoravský kraj
Výbuch zničil rodinný dům

Čtvrtek, 20. dubna 2023 – Ve středu večer zasahovaly jednotky u destrukce rodinného domu po výbuchu. Jeden člověk zemřel.

Událost v ulici Pod Skalou v obci Suchohrdly na Znojemsku byla nahlášena krátce po půl osmé večer. Po příjezdu jednotek bylo zřejmé, že výbuch zcela zničil přízemní rodinný dům. Hasiči jedním vodním proudem likvidovali požár menšího rozsahu. Ze sutin vyprostili jednoho mrtvého muže.

Žádné informace nenasvědčovaly, že by se v objektu měly nacházet další osoby. Průzkum a prohledávání sutin však pro jistotu pokračovalo. Po 22. hodině byla přítomnost dalších zasypaných osob vyloučena.

Na místě zasahovaly 4 hasičské jednotky, které spolupracovaly s energetiky, plynaři, Policií ČR a záchrannou službou.

Příčina výbuchu a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Zásah jsme na místě ukončili a místo předali Policii ČR ve 22.28 hodin.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje