Vydatný déšť zatopil řadu objektů

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2019 | Jihomoravský kraj
Vydatný déšť zatopil řadu objektů

Pátek,  7. červen 2019 - Jednotky zasahují v souvislosti se silnými bouřkami a vydatným deštěm. K 7. hodině ranní evidujeme 35 události. Nejčastěji se jednalo o čerpání vody ze zatopených objektů. 

Před 2. hodinou ranní přijalo operační středisko první informace o událostech v souvislosti s vydatným deštěm. Jednalo se o zatopené sklepy ve Veverské Bitýšce. Pak již následovala řada dalších zásahů. Kromě čerpání vody z objektů bylo nutné v několika případech zajistit také zprůjezdnění zatopených komunikací. Tak tomu bylo např. v Brně na ul. Jedovnická a Hradecká.

Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku a Blanensku a to u čerpání vody případně odstranění popadaných stromů. Situace se začala uklidňovat až k 5. hodině. Nicméně stále evidujeme nové události.

Nejvíce jednotek bylo nasazeno na čerpání v ul. Jakuba Obrovského v Brně, kde voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. Tam bylo přes metr vody a 15 parkujících vozidel. Událost byla ohlášena ve 2.15 hodin a na místo postupně vyjelo sedm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Situaci na místě koordinoval územní řídící důstojník. (pozn. V 7.45 hod. - jednotky stále pokračují v odčerpávání vody.)

Statistika územních odborů HZS JmK do 7.00 hod. :

Brno-město       15 událostí (11x čerpání vody)

Brno-venkov     10 událostí (8x čerpání vody)

Blansko                7 událostí (4x odstraňování stromů)

Vyškov                 3 událostí (3x čerpání vody)

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje