Vyhořel dětský pokoj

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.08.2019 | Soběslav/Jihomoravský kraj
Vyhořel dětský pokoj

Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přijalo informaci o požáru rodinného domu v Lustigově ulici v Soběslavi.

K požáru byly vyslány osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze soběslavské stanice. Další dvě cisterny pak operační důstojníci povolali z jednotky SDH obce Veselí nad Lužnicí.

Hořelo v podkroví samostatně stojícího rodinného domu. V době příjezdu hasičů se valil kouř z oken a střechy. Hasiči našli ohnisko požáru v dětském pokoji. Požár se jim zabránit šíření do dalších místností. Požár po několika minutách dostali pod kontrolu, velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru v 13:30 hodin. Za další přibližně čtvrthodinu byl požár zcela uhašen. Na odvětrání zakouřeného domu jednotky nasadily přetlakovou ventilaci.

V pokoji nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby.
Co bylo příčinou vzniku požáru a jakou škodu na vybavení dětského pokoje požár způsobil, bude předmětem dalšího šetření.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje