Z domu hasiči zachránili seniorku a psa

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.10.2022 | Předklášteří/ Jihomoravský kraj
Z domu hasiči zachránili seniorku a psa

Pondělí, 3. října 2022 – Operační středisko vyslalo odpoledne jednotky k požáru uvnitř rodinného domu na Tišnovsku. Dva lidé skončili v péči ZZS. Škoda překročila milion korun. 

Informaci o požáru v rodinném domě v Předklášteří přijalo naše operační středisko ve 13.41 hodin. Na místo události ihned vyslalo 4 hasičské jednotky. 

Před domem již na hasiče čekal jeden z obyvatelů domu s informací, že starší žena a pes se stále nacházejí uvnitř zakouřeného a požárem zasaženého domu. Hasiči rozvinuli dva vodní proudy a průzkumem uvnitř zakouřeného domu nalezli ženu, kterou se jim podařilo dostat ven, kde ji předali do péče posádce ZZS. Záchranná služba se postarala také o staršího muže, který byl v době příjezdu jednotek před domem.  

Následně se podařilo v objektu vyhledat také psa. Hasiči mu poskytli kyslíkovou terapii a velitel zásahu si přes operační středisko nechal na místo povolat veterinářku. Pes skončil v její péči.  
 

požár v RD (1).jpg


Jednotky dostaly požár pod kontrolu během 15 minut a úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel po dohašení a odvětrání domu ve 14.30 hodin.  

Podle našeho vyšetřovatele je předběžná škoda odhadnuta na 1,5 milionu korun. Zásahem hasičských jednotek se podařilo uchránit majetek v hodnotě 4 milionů. Příčinu vzniku požáru nadále vyšetřujeme. 

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje