Záchrana pejska a kočičky se šťastným koncem

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.04.2021 | Mutěnice/ Jihomoravský kraj
Záchrana pejska a kočičky se šťastným koncem

Čtvrtek, 15. dubna 2021 - tři jednotky hasičů zachraňovaly psa z kanalizace, aby se po čtyřech a půl hodinách dočkaly milého překvapení. 

Přibližně o půl dvanácté nás starosta obce Mutěnice požádal o spolupráci při vytažení menšího psa z kanalizačního systému. Pes dle dostupných informací vběhl do kanalizace a na povely majitele nereagoval. Psa bylo pouze slyšet, vizuální kontakt jsme neměli. Proto jsme na místo vyslali i lezecký automobil z brněnské stanice Lidická. Ve výbavě tohoto vozu je mimo jiné štěrbinová kamera.
Nasazením štěrbinové kamery z naší výbavy se nepodařilo situaci vyřešit. Dosah kamery, která slouží především pro vyhledávání osob ve zřícených budovách, nebyl dostatečný. Situace nabrala jasnější rozměr po vyžádání spolupráce s VaK Hodonín. Firma dopravila na místo svoji kameru s dosahem 60 metrů. Pejska se pomocí ní podařilo objevit přibližně ve vzdálenosti 55 m od vstupu. 
V místě kde se měl pes nacházet, jsme odházeli uskladněné palety, přivolaný bagr odstranil zeminu a pomocí úhlové brusky a bouracího kladiva jsme se probourali skrz beton do kanalizace. Velkým překvapením bylo, když jsme vytáhli přeživší kočku a následně hledaného psa, který za ní zjevně vběhl. Oba mazlíčky jsme předali majitelům.

David Jirouš | HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje