Ze zatopeného auta zachránili hasiči dva muže

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.08.2020 | Ivančice/ Jihomoravský kraj
Ze zatopeného auta zachránili hasiči dva muže

Úterý, 4. srpna 2020 -  Před dvanáctou hodinou jsme na tísňové lince přijali volání informující o potřebě vyproštění dodávkového vozidla z koryta řeky Rokytná nedaleko Ivančic na Brněnsku.

K místu události vyrazila profesionální jednotka z Ivančic a velitel čety z centrální stanice Židlochovice. Pár kilometrů před místem události čekal na první jednotku navigátor, který hasičům upřesnil trasu a dále informoval, že na střeše vozidla čekají na záchranu dvě osoby.

Hasiči, kteří se již během jízdy převlékli do tzv. suchých obleků, po příjezdu k zatopenému vozu během krátké chvíle obě osoby pomocí lan zachránili.

Velitel zásahu nechal dále povolat policejní potápěče. Ve spolupráci s nimi jednotka zajistila vozidlo proti nekontrolovatelnému pohybu v korytu řeky. Dodávku se z řeky podařilo vyprostit krátce po 16. hodině a to za pomocí kladek, navijáku z cisterny a navijáku z přivolaného traktoru.

Celý zásah trval déle jak pět hodin a komplikovalo jej špatné počasí, špatná dostupnost pro těžkou techniku, silný proud a absence signálu pro mobilní telefon.

Filip Venclovský, HZS JMK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje