Zraněného museli z kabiny vyprostit hasiči.

HZS Jihomoravského kraje

Zraněného  museli z kabiny vyprostit hasiči.

20180122_090938 Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala dnes ráno dopravu na silnici I/43 u Závisti na Blanensku. Zraněného řidiče jsme museli vyprostit. Doprava byla během záchranných prací zastavena, následně byl provoz obnoven kyvadlově.

K nehodě vyslalo operační středisko jednotky z Blanska a Tišnova podpořené technických automobilem z požární stanice Lidická v Brně.

Po střetu ležel kamion pod svahem mimo silnici na levém boku. Ve vraku osobního auta zůstal zaklíněný jeden člověk. Hasiči jej s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení dostali z kabiny vozu přibližně po půl hodině náročné práce.

Mezitím na poli vedle silnice přistál vrtulník letecké záchranné služby, který následně se zraněným odletěl do nemocnice. Zranil se také jeden člověk v kamionu, kterého jsme transportovali po svahu zpět na silnici.

Hasiči zajistili místo proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Pomohli s naložením osobního auta na odtahovou službu. Vyproštění nákladního auta se plánuje na 14. hodinu a bude jej provádět specializovaná firma s naší asistencí.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK