Auto se převrátilo na střechu, řidič zemřel

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.02.2020 | Nová Ves/ Karlovarský kraj
Auto se převrátilo na střechu, řidič zemřel

Hasiči pomáhali zajistit také přeshraniční psychosociální pomoc

Jedno osobní auto havarovalo v pondělí po poledni u Nové Vsi na Sokolovsku. Vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Přivolaní hasiči vyprostili řidiče a okamžitě zahájili oživování muže, ve kterém pokračovali až do příjezdu posádky záchranné služby. Lékař poté konstatoval smrt. Hasiči zajistili místo nehody, provoz v místě havárie byl uzavřený. Zraněná spolujezdkyně byla převezena do karlovarské nemocnice. Protože byla ve špatném psychickém stavu, byla ženě nabídnuta první psychická pomoc. Posádka vozidla byla z Německé spolkové republiky, žena si přála pomoc psychologa z Německa. Psycholog hasičů zajistil kontakt na interventy, přes operační středisko byl navázán kontakt a hasiči poté na hranice vyslali vozidlo, které tým psychosociální pomoci převezl do karlovarské nemocnice a následně i do místa ubytování německých turistů v Mariánských Lázních a poté zpět do Německa.

Zasahující jednotky:

HZS Toužim, Karlovy Vary, Mariánské Lázně