Během noci hasiči zasahovali na 170 místech

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Během noci hasiči zasahovali na 170 místech
Během noci ze čtvrtka 23.2  na pátek 24.2  2017 hasiči v Karlovarském kraji zasahovali na 170 místech. Jednalo se ve většině případů o odstranění popadaných stromů. 

var.jpg

Aktuální počet událostí v souvislosti se silným větrem k osmé hodině ráno je 112. V rámci těchto událostí hasiči zasahovali na 170 místech, kde v naprosté většině odstraňovali popadané stromy přes silnice. Na likvidaci těchto událostí se podílelo téměř pět stovek zasahujících hasičů z padesáti jednotek, nasazeno bylo 118 kusů zásahové techniky.
Kromě popadaných stromů zasahovali hasiči také u desítky případů poškozených střech. Poslední dva případy jsou z Karlových Varů a Toužimi, kde vítr poškodil střechu pošty.
Během noci zasahovali hasiči také u jedné železniční nehody, kdy na vlakovém nádraží v Novém Sedle najela lokomotiva do stromu spadlého přes koleje. Událost se obešla bez zranění i bez poškození lokomotivy.
Spadlé stromy na několika místech poškodily i dráty s elektrickým vedením. Jeden takový případ řešili hasiči například ve Smolných Pecí u Nejdku, kde spadlé dráty navíc blokovaly vstup do domu a obyvatelka rodinného domu tak na výzvu hasičů neopouštěla dům. Až po odpojení přívodu elektřiny do poškozených drátů hasiči strom odstranili.
Během noci s ohledem na aktuální meteorologickou situaci a předpověď dalšího větru hasiči posílili početní stavy jak na operačním středisku, tak i na stanicích a zároveň nařídili pohotovost na stanicích i dobrovolným jednotkám kategorie JPO II. Ta byla odvolána v ranních hodinách.
V pátečních dopoledních hodinách se situace již zklidnila a hasiči přijímají už jen ojediněle hlášení o spadlých stromech, převážně na vedlejších cestách.
Aktuálně hasiči připravují souhrnné hlášení pro hejtmanku kraje a starosty obcí s rozšířenou působností o způsobených škodách, provedených zásazích a přijatých opatřeních.
 
Martin Kasal
Tiskový odbor
HZS Karlovarského kraje